Objevte ochranné fólie

Home " Zprávy " Ochranná fólie

Co je ochranná fólie?

Možná jste se s ochrannou fólií setkali v každodenním životě při nákupu. Pokud jste si koupili elektronický přístroj, spotřebič nebo nové vozidlo, určitě se vám ochranná fólie hodila.

Ochranná fólie je materiál potažený plastem s lepicí podložkou citlivou na tlak, který zajišťuje ochranu povrchu výrobků nebo aplikací. Tento materiál se běžně používá k ochraně povrchů před prachem, nečistotami, odřením, poškrábáním a znečištěním ve fázích zpracování, přepravy a instalace.

Nyní, když jste se seznámili s ochrannou fólií, je čas podívat se na různé typy plastů, které je třeba zvážit.

Nízkohustotní polyethylen

Tvrdý plast, který je na dotek měkký, ale velmi pevný. Je vodoodpudivý, dobře izoluje a je odolný vůči kyselinám.

Polypropylen

Stabilní lehký plast, který drží tvar a neroztahuje se jako PVC fólie. Má vynikající průhlednost, houževnatost a zadržuje pachy. Je užitečný pro aplikace s vysokou teplotou a dobře se hodí pro průmyslové a automobilové aplikace.

Polyolefin

Chemicky odolný plast bez zápachu, který se velmi dobře chová při různých teplotách. Výjimečně dobře spolupracuje se sklem nebo lakovanými kovy a je preferovaným materiálem pro spotřebitelské průmyslové aplikace.

Polyvinylchlorid

Jedná se o tenkou termoplastickou univerzální fólii, která je k dispozici v různých formách a povrchových úpravách. Vyznačuje se vyšší mírou pružnosti a kluzkým povrchem, který se dobře hodí k ochraně kovových povrchů.

COEX LDPE

Koextrudované vrstvy plastu zformované do jediné fólie, které kombinují vlastnosti dvou různých plastů. To poskytuje vyšší úroveň ochrany.

V jakých odvětvích se ochranné fólie používají?

Ochranná fólie se široce používá v různých průmyslových odvětvích pro různé aplikace. Důvody použití ochranné fólie mohou být různé, od ochrany při přepravě a montáži, přes odolnost proti UV záření a chemikáliím, ochranu proti poškrábání a prachu až po odolnost proti teplotám. 

Ochranné fólie jsou běžné pro automobilový, stavební, průmyslový, elektronický, zdravotnický a letecký průmysl.

Automobilový průmysl

Ochranná fólie je v automobilovém průmyslu hojně využívána. Obvykle se používá k ochraně vnitřních a vnějších lakovaných kovů, hladkých plastů, strukturovaných plastů, lakovaných plastů, kol, skla a displejů. Použití ochranných fólií na vozidlech chrání před poškozením a znečištěním při výrobě a přepravě. 

Ochranné fólie pro automobilový průmysl

Stavebnictví

Ve stavebnictví se ochranné fólie používají především na desky, spotřebiče, okna a dveře. Na používání ochranných fólií ve stavebnictví se hodně spoléhá kvůli nečistotám a pěšímu provozu na staveništi. 

Průmyslové

Průmyslová odvětví mají pro ochranné fólie široké využití. To obvykle vyžaduje přizpůsobené kusy ochranné fólie na míru zařízení nebo nově vyráběným výrobkům. 

Elektronika

Ochrana elektroniky je velmi důležitá pro zachování estetického vzhledu výrobku pro spotřebitele. Ochranné fólie pro elektronická zařízení poskytují ochranu před poškozením během balení, přepravy a instalace. 

Zdravotní péče

Zdravotnické prostředky jsou běžnou aplikací ochranných fólií ve zdravotnictví. Ochranná fólie zabraňuje opotřebení těchto drahých přístrojů, aby byl zajištěn jejich dlouhotrvající výkon.

Letectví a kosmonautika

Ochranná fólie zajišťuje, že vysoce hodnotné části letadla jsou v bezpečí před poškrábáním, odřením a drobnými nárazy. Použití ochranné fólie může zvýšit životnost leteckých dílů, jejichž výměna je nákladná.

Ochranná fólie pro vaši aplikaci

Pro vaši specifickou aplikaci se může ukázat, že jednoduchá role ochranné fólie je jednotvárný úkol. Musíte stříhat více různě dlouhých pásů a nakonec vzniká značný odpad a čas strávený aplikací fólie. Naštěstí existují způsoby, jak ochrannou fólii přeměnit, aby se zvýšila efektivita a snížilo množství odpadu.

Ochrannou fólii lze upravit různými způsoby, aby vyhovovala vašim potřebám, přičemž každý z nich přináší jiné výhody. Řezání na roli umožňuje rozřezat hlavní roli ochranné fólie na různé šířky. Tento způsob se používá především v případě, že máte více aplikací, které vyžadují ochrannou fólii, ale všechny s různými rozměry. Díky tomu můžete z hlavní role získat více rolí a snížit tak náklady na fólii.

Perforaci lze provádět na libovolné šířce role a lze ji použít několika různými způsoby. Jedním ze způsobů perforace ochranné fólie je použití perforace v určité délce role. To vám umožní snadno oddělit fólii od role v požadované délce a rychle ji aplikovat na výrobek. Dalším krokem by bylo zařazení další perforace v požadovaném tvaru na již perforovanou roli. 

Vysekávání ochranné fólie je způsob, jak maximalizovat přesnou shodu fólie s aplikací. Toho lze využít u předmětů, které vyžadují úplné pokrytí jedinečného tvaru. 

Při rozhodování o tom, jak nejlépe upravit ochrannou fólii tak, aby odpovídala vaší aplikaci, vám může odborník poskytnout správné pokyny, které zajistí efektivitu a hospodárnost. 

Schopnosti konverze

U všech nakupovaných materiálů a výrobků je důležité zaručit, že výrobek bude bez závad. Ochranná fólie poskytuje jistotu, že vaše výrobky budou dodány bez poškození. 

Výběr správné ochranné fólie pro vaše specifikace ochrany může být náročný. Musíte zvážit, na jaký materiál budete ochrannou fólii lepit, jaká tloušťka fólie je nejlepší, zda musí být odolná proti UV záření a mnoho dalších faktorů. Máte přístup k našim průvodce výběrem ochranné fólie abyste věděli, kde začít. Nebo jednoduše odešlete níže uvedený formulář žádosti a promluvte si s našimi odborníky na ochranné fólie.