Mivel megakadályozzák az elektromos áram áthaladását két vezető között, az elektromos szigetelőket számos alkalmazásban használják. Az alábbiakban az ADDEV Materials által kínált különböző elektromos szigetelési megoldásokat mutatjuk be.
Ezek a vékony (<0,5 mm) szigetelő polimer fóliák, amelyek tekercsben, formátumban vagy vágott darabokban kaphatók, változó összetételűek és felhasználási területek.
Példák:
Ezek a szigetelőpapírok 1 mm-nél kisebb vastagságúak; egyrétegűek vagy polimerek, vagy szálakból készültek, tömörített vagy nem szőtt formában, vagy e két kialakítás együtteséből készültek.
Példák:
A ragasztásos elektromos szigetelők rugalmas anyagok, tekercsek formájában, hordozóval; papírok; fóliák; üvegszövetek vagy habok, és ragasztóanyaggal bevonva.
Elsősorban 5 féle szigetelő alátét létezik, amelyek a 3 ragasztóanyagtípus egyikének befogadására szolgálnak, 1 vagy 2 oldalon.
Fontos megjegyezni: A szilikonragasztók különösen kiválóan ellenállnak a szélsőséges hőmérsékleteknek. A szilikonragasztókat ezért logikusan a magas hőmérsékletű szigetelőanyagok, például a Kapton® vagy a Teflon® számára tartják fenn.
Erősségek
Gyengeségek
Alkalmazási példák
Gumi
Akril
Szilikon
A fluoropolimerek (PTFE, FEP, PFA, stb...) amellett, hogy tapadásmentes tulajdonságaikról ismertek, sokkal jobb dielektromos tulajdonságokkal rendelkeznek, mint más anyagok.
Példa:
A különböző típusú fluoropolimer fóliák közül az egyoldalas PTFE Teflon® szalagok, amelyek szilikon ragasztómasszával vannak bevonva, nagy dielektromos szilárdsággal, magas kémiai ellenállással és kiváló hőmérsékletállósággal rendelkeznek.
A ragasztószalagot a felhasználástól függően egyik vagy mindkét oldalán ragasztómasszával lehet borítani.
Példa:
A Kapton® típusú kétoldalas szalagok egy poliimid fóliából állnak, amely mindkét oldalán magas hőmérsékletű szilikon ragasztómasszával van bevonva. Ez a termék ideális elektronikai és elektromos alkalmazásokhoz.
Ez a termékcsalád merev anyagokból áll, csövek vagy táblák formájában (0,1 mm és több centiméter közötti vastagságban), amelyeket több rétegből álló összeállítással terveztek:
Ez a módszer a különböző elektromos szigetelők tulajdonságait egyesíti a vastag és megmunkálható anyagok kialakításához.
Az üreges vagy nehezen hozzáférhető területek elektromos szigetelését folyékony formában lévő anyagok, például lakkok, masztixok és impregnáló anyagok használatával is biztosítani lehet.
Csapataink a lehető leghamarabb válaszolnak Önnek