A laminálás célja az anyagok kombinálása az egyetlen fólia tulajdonságainak javítása érdekében.
A száraz laminálás során egy rugalmas alapanyag két vagy több csíkját ragasztják össze oldószerben oldott ragasztóanyaggal (ha ragasztószalagot használnak, a folyamatot laminálásnak nevezik).
Ezek a csíkok készülhetnek fóliából, papírból vagy alumíniumfóliából. A ragasztót a kevésbé nedvszívó csíkra viszik fel, amelyet aztán hengerek által kifejtett nagy nyomás (szükség esetén fűtött) segítségével a második csíkhoz ragasztanak, így egy rendkívül ellenálló laminálás jön létre. Ez a laminálás két rétegből (duplex), három rétegből (triplex) vagy több rétegből állhat.
A laminálási technikák javítják a hordozóanyagok megjelenését és tulajdonságait. A választott ragasztó típusát elsősorban a termék végső felhasználása határozza meg. Különböző technológiák alkalmazhatók, például kalanderezés, sík- vagy meleglaminálás, hogy a lehető legtöbb felhasználási területet lefedjék. A laminált termékek az ügyfél igényeitől függően tekercsek vagy tekercsre tekert szalagok formájában is előállíthatók. Az anyagot igény szerint az ügyfél szállítja, vagy az ADDEV Materials vásárolja meg.
A bevonat olyan felületkezelés, amelynek során folyékony bevonatot (ragasztó, lakk, festék, olaj stb.) visznek fel egy hordozóanyagra (papír, szövet, műanyag fólia, fémlemez stb.), hogy az adott alkalmazás szempontjából előnyös tulajdonságokkal ruházzák fel.
A bevonási folyamatot általában szárítás és szükség esetén térhálósítás követi.
Az ADDEV Materials egy gravírozott hengert használ a bevonási műveletekhez. A henger átviszi a ragasztót a fóliára, amelyet ezután egy szárító kemencébe vezetnek, ahol az oldószerek elpárolognak.