Thermex®

Opis produktu

Thermex® to elastyczna izolacja składająca się z papieru aramidowego Nomex®, kalandrowanego z jednej lub obu stron folią z politereftalanu etylenu Mylar®.

Ze względu na wysoką wytrzymałość na rozciąganie, rozdarcie i elektryczność, laminaty aramidowe i PET są szeroko stosowane w elektrotechnice.

Materiał ten jest dostępny w standardowych szerokościach, cięty, karbowany, gwintowany lub w postaci kawałków na zamówienie.

Właściwości techniczne

  • Wysoka wytrzymałość na rozciąganie, rozdarcie i elektryczność
  • Doskonałe właściwości chemiczne i termiczne papieru aramidowego idealnie uzupełniają dobre wartości elektryczne i mechaniczne folii poliestrowej.
  • Papiery aramidowe są wyjątkowo odporne na chemikalia, rozpuszczalniki i wysokie temperatury (220°C).
  • Nakładki z papieru aramidowego chronią folię poliestrową, nawet w wysokich temperaturach, przed szkodliwym działaniem utleniania i hydrolizy oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi (systemy od 155 do 180°C).

Główne zastosowania

Izolacja elektryczna

Izolacja termiczna

Ochrona mechaniczna

Ochrona chemiczna

Ochrona chemiczna

Nasza współpraca z DuPont™

Logo Dupont

Od przetwarzania po innowacje, DuPont™ ufa ADDEV Materials, aby spełnić specyficzne wymagania klientów. ADDEV Materials jest ekspertem w dziedzinie materiałów takich jak Mylar®, Kapton®, Nomex® lub Tedlar®, Tyvek...

Dzięki naszym możliwościom transformacji i długoletniej współpracy możemy zaoferować naszym klientom porady dostosowane do ich potrzeb i wysoki poziom jakości.

Nasze zdolności przetwórcze dedykowane laminatom