Pásky z hliníkové fólie

Home " Zprávy " HVAC hliníkové fólie

Pásky z hliníkové fólie lze díky jejich univerzálnosti použít pro širokou škálu aplikací. Má široké využití ve všech druzích průmyslu, od výroby až po stavebnictví. Dokonce se dostala i do leteckého průmyslu.

Pásky z hliníkové fólie poskytují řadu výhod pro řadu průmyslových odvětví:

  • Skvělý těsnicí materiál díky nízké propustnosti pro vodní páru.
  • Akrylové lepidlo v kombinaci s hliníkovým podkladem činí pásku ideální pro vnitřní i venkovní použití.
  • Výborně odráží teplo i světlo a chrání součásti citlivé na teplo.
  • Odolnost vůči plameni, vlhkosti, UV záření a chemikáliím pro dlouhodobou životnost.

Balení

Hliníková fólie byla poprvé použita k balení během první světové války. Díky schopnosti pásky chránit obsah před vlhkostí a teplem byla preferovanou páskou pro balení předmětů na dlouhé vzdálenosti. Dodnes se používá jako preferovaná volba pro zabezpečení balíků.

Elektrické

Protože je hliníková fólie potažena polymerem, často se používá k potahování elektrických kabelů. Je skvělým řešením pro jakýkoli elektrický materiál citlivý na teplotu a poskytuje bezpečnost odolnou proti plameni.

Stavebnictví

Pásky z hliníkové fólie se ve stavebnictví běžně používají k zajištění a ochraně jiných materiálů. Může přilnout k izolaci ze skleněných vláken a minerální tepelné izolaci dřeva a lze ji použít k opravě střech a okapů. 

HVAC

Hliníková fólie se začala komerčně používat kolem roku 1945. Od té doby se běžně používá ve vzduchotechnickém průmyslu. Tyto pásky se často používají k utěsnění potrubí, protože se snadno přizpůsobí nepravidelnému povrchu.

Páska z hliníkové fólie 3M 34383

Jednou z našich nejdoporučovanějších hliníkových fólií pro tyto aplikace je 3M 34383. Tato páska se vyznačuje agresivním akrylovým lepidlem, které nabízí dobrý výkon v širokém rozsahu teplot. Přilne k mnoha povrchům a vyznačuje se odolností proti plameni, vlhkosti, UV záření a chemikáliím doprovázenou dlouhou životností. Lze ji snadno ručně trhat, což zajišťuje snadnou aplikaci. Tuto pásku lze využít pro řadu aplikací v průmyslovém odvětví.

3m-aluminum-foil-tape-34383

Přidaná hodnota

Společnost ADDEV Materials je schopna vám dodat 3M 34383 v jakékoli délce nebo šířce role, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Můžeme s vámi také prodiskutovat vaše jedinečné aplikační potřeby a poskytnout vám řešení na míru. Ať už se jedná o pásku z hliníkové fólie nebo jiný materiál, společnost ADDEV Materials vám může poskytnout podporu při určování správného materiálu pro vaši aplikaci.

Konkrétní potřeba?

Naše týmy vám odpoví co nejdříve