Montážní řešení pro speciální vozidla

Home " Zprávy " Montážní řešení pro speciální vozidla

Speciální aplikace pro vozidla vyžadují univerzální, odolná a rychle fungující montážní řešení.

Mezi výhody používání těsnicích materiálů, lepidel a pásek ADDEV Materials patří:

 • Lepší těsnění
 • Snadné používání a rychlost
 • Lehčí sestavy
 • Méně problémů s korozí
 • Tlumení vibrací

Objevte podrobnosti o našich řešeních.

Speciální vozidlo

Montáž speciálních vozidel

Speciální vozidla jsou vozidla, která nejsou automobilová, letecká ani kolejová a jsou navržena nebo upravena pro konkrétní použití.

 • Přeprava zboží: kabiny nákladních automobilů, přívěsy, chladírenské vozy
 • Osobní doprava: karavany, obytné vozy, autobusy, kyvadlová doprava
 • Zásahová vozidla: policie, hasiči, sanitky atd.
 • Zemědělská a stavební technika: bagry, kombajny, traktory atd.

Konstrukce speciálních vozidel a související montážní řešení musí splňovat velmi různorodé specifikace, avšak se společnými problémy.

Výzvy pro výrobce nebo montážní firmu

Pro výrobce speciálních vozidel nebo dodavatele vybavení jsou problémy montáže v globálním měřítku stejné jako v automobilovém průmyslu.

Sestavy musí být:

 • Rychlá implementace
 • Odolnost (mechanická pevnost, vodotěsnost, odolnost vůči chladu/teplu atd.).
 • Zvoleno pro snížení hmotnosti vozidel a vibrací.
Pro koncového uživatele: trvanlivá montáž a zvýšení výkonu

Silná a odolná montážní řešení snižují náklady na údržbu a usnadňují koncovému uživateli údržbu (odolnost vůči čisticím prostředkům).

Volba montážních řešení, která přispívají ke snížení celkové hmotnosti vozidla, navíc umožňuje uživateli ušetřit palivo a snížit dopad na emise oxidu uhličitého.

Proč si vybrat montážní řešení ADDEV Materials?

Řešení nabízená společností ADDEV Materials

Jako tvůrce lepicích řešení pro těsnění, montáž a izolaci nabízíme širokou škálu produktů, které splňují potřeby montáže speciálních vozidel:

 • Lepicí pásky, jednostranné nebo oboustranné
 • Lepidla
 • Lepicí tmely

Proč si vybrat takové produkty? Použitím tmelu, lepidla nebo viskoelastické lepicí pásky se vyřeší několik problémů spojených s tradičními montážními řešeními pomocí jediného řešení.

Lepší těsnění

Ať už jsou vozidla speciální, nebo ne, jedno mají společné: musí být vodotěsná. Mechanické montáže pomocí šroubování nebo nýtování jsou však jen zřídka vodotěsné, což vyžaduje přidání těsnění. Použití tmelu nebo viskoelastické pěny přímo při montáži speciálních vozidel umožní dosáhnout vodotěsných sestav v jediném kroku.

Snadnost a rychlost implementace

Pokud má každé řešení montáže své výhody a nevýhody, je použití lepicích pásek nebo lepidla jistě nejrychlejší a nejpraktičtější, protože na rozdíl od svařování nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti.

Tmely a lepidla vyžadují trochu více znalostí, protože jsou citlivější na vnější prostředí (teplota, vlhkost) a mohou vyžadovat přípravu povrchu. Na druhou stranu mohou být pro konstrukční aplikace účinnější než tradiční mechanická řešení spojů.

Lehčí sestavy

Výrobci jsou stále častěji žádáni o snížení hmotnosti vozidel. V této souvislosti je zvláště zajímavé co nejvíce nahrazovat kovy lehčími materiály. Lepidla, pásky a těsnicí materiály jsou díky své relativně nízké hustotě vítanou alternativou ke kovovým šroubům a nýtům.

Méně problémů s korozí

Při spojování kovových materiálů šroubováním nebo nýtováním dochází velmi často k problémům s galvanickou korozí. Použití lepidel, tmelů nebo lepicích pásek eliminuje riziko koroze ve spoji.

Tlumení vibrací

Montážní firmy specializovaných vozidel se potýkají s problémy vibrací a akustiky, které řešení společnosti ADDEV Materials dokáže řešit.

Pěnová sestava - tlumení vibrací

Jeden z dodavatelů společnosti ADDEV Materials změřil, jaký vliv může mít montáž viskoelastické pěny na tlumení vibrací přívěsů pro koně.

Za podobných silničních podmínek bylo při použití viskoelastického pěnového lepicího roztoku v porovnání s nýtovaným spojem pozorováno snížení vibrací přibližně o 40%.

Vzniklý šum se také snížil v průměru o 30%, což není zanedbatelné.

Pro koncového uživatele snižuje použití viskoelastické pěny namáhání zvířat během přepravy.

Společnost ADDEV Materials vám může poskytnout veškeré lepicí pásky, tmely a lepidla pro vaše speciální potřeby v oblasti těsnění, montáže a izolace vozidel.

Vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a obraťte se na odborníka.

Konkrétní potřeba?

Naše týmy vám odpoví co nejdříve