Jakie są procesy cięcia folii izolacyjnych i technicznych oferowane przez ADDEV Materials?

Strona główna " Aktualności " Jakie są procesy cięcia folii izolacyjnych i technicznych oferowane przez ADDEV Materials?

Po opuszczeniu zakładu producenta izolatory elektryczne są dostępne w rolkach lub płytach. ADDEV Materials wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie do obsługi swoich klientów, proponując funkcjonalizację i cięcie tych izolatorów, aby spełnić specyfikacje najbardziej wymagających klientów.

Procesy cięcia izolacji elektrycznej, które dostosowują się do konkretnych potrzeb

Techniki przekształcania izolatorów elektrycznych zależą zarówno od materiałów wyjściowych, jak i specyfikacji klienta. ADDEV Materials oferuje zatem trzy rodzaje niestandardowych cięć, a także obróbkę masywnych części.

1. Cięcie rolkowe

Cięcie rolkowe jest przeznaczone do folii przechowywane w formie szpuli . W zależności od potrzeb dostępnych jest kilka metod.

Cięcie wzdłużne na rolce
 • Cięcie służy do cięcia już nawiniętych rolek;
Cięcie wzdłużne i przewijanie
 • Cięcie wzdłużne polega na cięciu dużych rolek na małe; pozwala podzielić rolkę na rolki o różnych szerokościach i długościach;
szpulowanie
 • Nawijanie folii jest wykorzystywane do tworzenia rolek o długości kilku kilometrów w przypadku dużych nakładów;

ADDEV Materials posiada również maszyny do cięcia wzdłużnego do odwijania i przewijania zwojów podczas wykonywania ciągłych cięć;

2. Cięcie formatowe

Format Cięcie dotyczy wszystkich produktów elastycznych . Polega ona na cięciu produktów w formatach takich jak A3, A4 lub dowolnym innym formacie specyficznym dla klienta.

poszycie

3. Cięcie na kawałki

Cięcie na części jest przeznaczone do grubych materiałów (grubość do określenia). Możliwe są cztery rodzaje procesów cięcia na części dla sektorów o wysokiej precyzji, takich jak elektronika, medycyna lub aeronautyka. ADDEV Materials jest w stanie produkować:

 • wykrojniki obrotowe na folii, kleju lub papierze,
 • cięcia laserowe,
 • cyfrowy cięcie dla małych serii
 • jak również sztancowanie dla średnich i dużych serii.
elementy izolacyjne

4. Obróbka

Tradycyjna obróbka skrawaniem (piłowanie, frezowanie, toczenie) lub za pomocą sterowania numerycznego umożliwia produkcję złożonych, masywnych części o zmniejszonych tolerancjach, bez kosztów narzędzi.

ADDEV Materials posiada maszyny odpowiednie do obróbki części wszystkich rozmiarów, aby zaspokoić potrzeby małych i średnich serii. ADDEV Materials jest w stanie obrabiać następujące materiały:

 • Termoutwardzalne (poliestrowa lub epoksydowa mata szklana, epoksydowa lub silikonowa tkanina szklana, mika itp,)
 • Tworzywa termoplastyczne (POM, PMMA, HDPE, PA 6.6 ...)
 • poliwęglan
 • Izolatory elektryczne,
 • Izolacja termiczna
 • ...
Frezowanie

Jakie jest doświadczenie ADDEV Materials w izolacji elektrycznej?

Jeśli chodzi o izolację elektryczną, ADDEV Materials wyróżnia się dzięki:

 • Więcej niż 50 lat doświadczenia w dziedzina izolatorów elektrycznych ;
 • Doskonała znajomość materiałów izolacyjnych;
 • Zdolność do ewolucji i adaptacji. Pierwotnie dystrybutor materiałów, ADDEV Materials stał się w ten sposób procesor materiałów o wysokiej wydajności .
 • Działając w oparciu o trzy dywizje Produkt - Proces - Usługi (PPS), ADDEV Materials jest kluczowym graczem w łańcuchu wartości na swoich strategicznych rynkach;
 • Rozwój konkretnych procesów w celu zaspokojenia potrzeb strategicznych rynków, takich jak aeronautyka, motoryzacja, energia czy kolej.

2 przykłady obsługi klienta dostosowanej do indywidualnych potrzeb przez ADDEV Materials

Przykład 1- Cięcie laminowanych części na planie

Klient potrzebuje 10 izolacji wyciętych z płyt i planu 2D dostarczonego w formacie DXF. ADDEV Materials będzie w stanie sprostać temu zapotrzebowaniu, ponieważ posiada cyfrowe maszyny tnące, które mogą produkować małe serie. Ponadto, dzięki prototypowanie możliwe będzie sprawdzenie, czy część odpowiada potrzeby biura projektowego i w razie potrzeby skorygować przed uruchomieniem serii lub ostatecznego oprzyrządowania.

 

Przykład 2- Cięcie i klejenie rolek

Klient potrzebuje poliestrowych rolek izolacyjnych o średnicy 20 cm i 10 cm, zawierających warstwę kleju. ADDEV Materials zwróci się więc do producenta, który dostarczy mu 1-metrowe niepowlekane rolki poliestrowe. Najpierw te surowe rolki zostaną sklejone, a następnie pocięte na mniejsze rolki i odesłane do klienta, gotowe do użycia.

 

Dlaczego ta wiedza jest wartością dodaną dla klientów ADDEV Materials?

ADDEV Materials oferuje swoim klientom prawdziwą wartość dodaną. Doświadczenie jej zespołów umożliwia:

 • Zwiększenie produktywności

Dzięki dostosowanym lub niestandardowym rozwiązaniom do cięcia, ADDEV Materials jest w stanie dostarczyć swoim klientom materiały, które mogą być używane bezpośrednio na ich liniach produkcyjnych, co stanowi zdecydowany wzrost wydajności.

 • Aby ograniczyć upadki naszych klientów

Dzięki zintegrowanemu parkowi maszynowemu, ADDEV Materials dostarcza swoim klientom produkt przycięty na wymiar, aby idealnie dostosować go do ostatecznego zastosowania. W związku z tym klient nie musi zarządzać odpadami; produkt jest idealnie dopasowany do zastosowania.

 • Znajdź format, który odpowiada Twoim potrzebom

Rolą ADDEV Materials jest przekształcanie folii izolacyjnych w celu dostosowania ich do potrzeb klientów niezależnie od tego, czy chodzi o kilka części, czy kilkadziesiąt ton materiału. W ten sposób ADDEV Materials jest bliżej potrzeb klienta.

 • Wymiana doświadczeń z ekspertami w swojej dziedzinie

ADDEV Materials jest specjalistą w dziedzinie izolacji elektrycznej od ponad 50 lat. Dzięki swojej międzynarodowej obecności, ADDEV Materials jest w stanie prowadzić każdego klienta i wspierać go w rozwoju swojego produktu.

Wnioski

Ponieważ posiada zarówno wiedzę techniczną, jak i niezbędne środki transformacji, ADDEV Materials jest uprzywilejowanym partnerem w zakresie dostaw dostosowanych do potrzeb i wysokiej jakości materiałów elektroizolacyjnych.

Konkretna potrzeba?

Nasze zespoły odpowiedzą tak szybko, jak to możliwe