Wzrost wydajności poprzez modyfikację konstrukcji sprzętu elektrycznego dzięki izolacji

Strona główna " Aktualności " Wzrost wydajności poprzez modyfikację konstrukcji sprzętu elektrycznego dzięki izolacji

Istnieje kilka powodów, dla których warto wymienić materiały izolacji elektrycznej w istniejącym sprzęcie:

  • Zwiększenie bezpieczeństwa i wytrzymałości;
  • Poszukiwanie lepszej wydajności przy tym samym rozmiarze;
  • Potrzeba miniaturyzacji przy zachowaniu równoważnej wydajności

Oto kilka przykładów wymagań dotyczących wydajności lub miniaturyzacji.

Zmniejszenie rozmiaru transformatora turbiny wiatrowej za pomocą Nomex®.

Turbiny wiatrowe są szczególnie obciążone i muszą być w stanie działać niezawodnie przez wiele lat. Producent transformatorów Pauwels nawiązał współpracę z firmą DuPont, aby opracować bardziej kompaktowe transformatory (transformatory SLIM®), w celu zintegrowania ich wewnątrz wieży turbiny wiatrowej.

Ponieważ zmniejszenie rozmiaru transformatora zwiększyłoby wzrost temperatury, inżynierowie musieli zastąpić izolację z papieru siarczanowego bardziej wydajnym materiałem. Podążając za doświadczeniem ADDEV Materials, wybrali Nomex® dla najbardziej obciążonych termicznie obszarów.

Źródło : https://www.industrie-techno.com/article/pauwels-isole-ses-transformateurs-avec-un-plastique-de-du-pont.1456

 

Zwiększenie przewodności cieplnej w celu zwiększenia rozpraszania ciepła dzięki folii Kapton® MT+

Kapton® to niezwykle wydajna folia poliimidowa do izolacji elektrycznej, która jest odporna na ekstremalne temperatury (od -269°C do 400°C). Chociaż jest bardzo cienka, jej wytrzymałość dielektryczna przewyższa wytrzymałość znacznie grubszych materiałów.

Jako polimer, standardowy Kapton® (Kapton® HN) nie jest dobrym przewodnikiem ciepła. Istnieje jednak gama Kapton® o lepszej przewodności cieplnej:

  • Przewodność cieplna Kapton® MT jest dwukrotnie wyższa niż Kapton® HN;
  • Przewodność cieplna Kapton® MT+ jest 4 razy wyższa;

Trójwarstwowy laminat na bazie Kapton® MT+

Ponieważ przewodność cieplna laminowanej izolacji jest sumą przewodności każdej z jej warstw, użycie Kapton® MT+ zamiast Kapton® HN w laminacie triplex poprawia ogólną przewodność cieplną.

Bloki grzewcze dla systemów HVAC w pojazdach elektrycznych

W pojeździe z silnikiem spalinowym przedział pasażerski jest ogrzewany ciepłem emitowanym przez silnik. W pojeździe elektrycznym ciepło to musi być dostarczane w inny sposób, na przykład poprzez przekształcanie energii elektrycznej akumulatora w energię cieplną.

W tego typu zastosowaniach mogą pojawić się nowe funkcje, w których potrzebne są materiały zdolne do zapewnienia funkcji bezpieczeństwa (izolacja elektryczna), przy jednoczesnej optymalizacji wymiany ciepła (przewodnictwo cieplne). Te dwie cechy "bariera elektryczna" i "przewodnik termiczny" są antynomiczne i dlatego opracowano Kapton MT+.

Aby system ten działał, wykorzystując wysokie napięcia, musi mieć doskonałą izolację elektryczną między elektrodami a częścią aluminiową, a jednocześnie być kompaktowy. Kapton® MT+ jest zatem idealnym materiałem do tego zastosowania, ponieważ optymalizuje przenoszenie ciepła i jest doskonałym izolatorem elektrycznym.

Konkretna potrzeba?

Nasze zespoły odpowiedzą tak szybko, jak to możliwe