Żywice i lakiery

Żywice i lakiery

ADDEV Materials oferuje szeroką gamę żywic i lakierów, aby zaspokoić potrzeby graczy na rynku mobilnym i przemysłowym. 

Dzięki naszym jedno- i dwuskładnikowym żywicom i lakierom oferujemy dedykowane rozwiązania do impregnacji, zalewania i hermetyzacji, a także ochrony elektrycznej i izolacji.

żywice i lakiery

Specyfikacja techniczna

Żywice jednoskładnikowe

Żywice jednoskładnikowe zapewniają wiązanie między różnymi częściami materiału końcowego. W zastosowaniach hermetyzacji żywice jednoskładnikowe zapewniają ochronę przed trudnymi warunkami: wstrząsami / wibracjami / agresją chemiczną.

Jedną z interesujących cech tego typu żywicy jest to, że łatwo jest włączyć wypełniacze lub dodatki do receptury, ponieważ nie ma wzrostu lepkości. Upraszcza to kontrolę ilości składników i powtarzalność podczas produkcji w celu optymalnego wykorzystania materiałów eksploatacyjnych.

Nasi eksperci techniczni mogą pomóc w znalezieniu preparatu, który oferuje najbardziej efektywne rozwiązanie dla danego zastosowania.

Żywice dwuskładnikowe

Żywice dwuskładnikowe zapewniają materiałom doskonałą ochronę mechaniczną i właściwości chemiczne, a także zwiększoną trwałość. Składają się one z mieszaniny dwóch składników, żywicy i utwardzacza, które są przechowywane w oddzielnych pojemnikach lub komorach do momentu wymieszania produktu. Należy przestrzegać wstępnie zdefiniowanych proporcji mieszania.

Mogą być stosowane jako żywice hermetyzujące lub jako żywice uwalniające z formy i zapewniają optymalną ochronę. Preparaty na bazie epoksydów, poliuretanów lub silikonu są często stosowane do powlekania cewki, która została już polakierowana w celu zapewnienia dodatkowej ochrony. Są one najczęściej stosowane do ochrony komponentów i obwodów elektronicznych.

 

Lakier

Lakiery mogą być stosowane jako lakiery impregnujące, lakiery wykończeniowe, a nawet jako powłoki konforemne.

 • Lakier impregnacyjny: impregnacja polega na pokryciu uzwojenia lakierem rozpuszczonym w rozpuszczalniku lub w wodzie.
 • Lakiery izolacyjne oparte są na epoksydach, fenolach, poliestrach, poliuretanach, silikonach lub akrylach. 
 • Powłoki konforemne chronią i wydłużają żywotność sprzętu elektrycznego. Zostały one opracowane specjalnie w celu ochrony płytek drukowanych lub niektórych elementów transformatorów lub silników przed trudnymi warunkami środowiskowymi (wilgoć, zasolone środowisko, chemikalia, wysokie temperatury).

Nasza zdolność przetwarzania żywic i lakierów

Wypełnij formularz, aby pobrać nasz przewodnik

Żywice

  Imię i nazwisko

  Nazwa stanowiska

  E-mail

  Firma

  Kraj

  Numer telefonu

    Przesyłając ten formularz, wyrażam zgodę na ponowny kontakt w ramach prośby o informacje dotyczące usług oferowanych przez ADDEV Materials.